Mid canterbury rugby union Draw -


20th July 2019 – Club Finals

Senior Watters Cup Final

Methven Wareings  v Rakaia , Oval, 2:15pm; Kevin Opele, Matt Gallagher, Kalifa Faalogo, Mike Southby, Pete McKnight

 

Senior B 2nd Grade Cup,

Rakaia v Methven R & R Spreading , Oval, 12:30pm: Hamish Grant, Nathan Forbes, Paul Arnold, Mike Southby

 

Colts Final – MCRU Cup

Celtic EuroAgri  v Southern 12:15pm, Ground 2: Joc O’Connor, Kalifa Faalogo, Pete McKnight

 

U16

Mid Canterbury Alps v Mid Canterbury Plains, 12:45pm, Ground3; Greg Jopson, Matt Gallagher, Ant McGirr

 

Under 14.5 – MCRU Cup

Mid Canterbury Alps v Mid Canterbury Plains, 11:30 AM Ground 3; Jeremy Robinson, Geoffrey Barr, TBA

 

23rd July 2019

Under 18 – TBC

Mid Canterbury Alps v St Andrews XV, Celtic 6:30pm

 

20th July 2019

Under 13

Celtic Lysaght Glass V Hampstead, Celtic1, 12:00pm 

Collegiate Ashburton Crane Hire V Southern/Tinwald Quigleys, Coll1, 12:00pm  

Methven White V Methven Black, Mekthv1, 11:00am

 

Under 11.5

Celtic Lysaght Glass White V Allenton Smallbones celtic2, 11:30am

Collegiate Morgan Fencing V Southern Howden Ag, Collegiate1, 11:00am 

Tinwald /Hampstead V Methven hamps 1, 11:30am

Ashburton Online Celtic Green V BYE

 

Under 10

Celtic Blacklows V Rakaia, Celtic4, 11:30am 

Hampstead V Methven White, Hamp2A, 11:30am

Collegiate Cates Grain & Seed V Southern Hayden Mckenzie Contracting, Coll2, 12:00pm

Methven Black V BYE

 

Under 9

Allenton Trembath Construction V Southern Four Seasons Treecare, All2, 11:00am 

Celtic Blacklows Green V Rakaia, Celt3a, 11:30am 

Celtic Summerfield Builders White V Methven Black, Celt1A, 11:00am 

Collegiate Ross Leadley Building V Methven White, Coll2, 11:00am 

Tinwald Ace Electrical v Methven/Mt Somers, Tinw Velodrome 1A, 11:00am 

Methven Red V BYE

 

Under 8

Allenton Engineering Solutions V Southern White Riverlea Ag, Allt, 12:00pm 

Celtic Summerfield Builders Green V Hampstead, Celt3b, 12:30pm 

Celtic McCrea Painters White V Southern Red Coleman, Clet3a, 12:30pm 

Methven White V Methven Black, Methv5, 11:00am

Tinwald NZ Livestock V Rakaia, Velodrome 1b, 11:00am 

Collegiate Redpaths V BYE

 

Under 7

Allenton Alpine View V Methven White, Allt3, 11:00am 

Celtic Finishing Company Green V Collegiate Red Matt Lovett Slurry, Celt4, 12:30pm 

Celtic Summerfield Builders White V Southern White Busch Joinery, Celt3b, 11:30am 

Hampstead V Mt Somers, Hamps2b, 11:30am 

Tinwald Canvas V Southern Red James Doyle Contracting, Velodrome1a, 12:45pm 

Tinwald Gluyas Nissan V Rakaia, Velodrome 1A, 12:00pm 

Methven Black BYE

 

Under 6

Allenton Auto Centre Gold V Southern Blue Agspread, Allt3, 12:30pm 

Allenton Young Electrical Maroon V Southern Red Harcourts Ashburton, Allt3, 11:45am 

Celtic Anderson Joinery Green V Methven Black, Celtic 1b, 11:00am 

Collegiate Gold Groundworks Services V Rakaia, Coll3, 11:00am 

Collegiate Red Garador V Mt Somers, Coll 3, 11:45am 

Tinwald Cranfield Glass V Southern White, Velodrome1b, 12:45pm 

Tinwald Stables V Methven White, Methven1a, 12:00pm 

Celtic Anderson Joinery White V BYE

 
Joomla SEF URLs by Artio